Učte se angličtinu se seriály

Pokud už máte nějaké základy angličtiny jistě vás láká dívat se na své oblíbené seriály v originále. A toho se dá velmi dobře využít k učení angličtiny.

Ale jak na to? Můžete začít třeba s ororo.tv

Seriály s pro mě dobrou angličtinou můžu doporučit The Crown https://ororo.tv/en/shows/the-crown a Downton Abbey https://ororo.tv/en/shows/downton-abbey

Myslím, že dobrý bude i Victoria  https://ororo.tv/en/shows/victoria , ale ten jsem ještě neviděla. Pokud máte rádi přírodopisné, tak určitě můžu doporučit Blue Planet https://ororo.tv/en/shows/blue-planet-ii, naprosto skvělé.

A je tam i “Hektorhttps://ororo.tv/en/shows/extra což je seriál speciálně vytvořený pro učení jazyků. Existují i jiné jazykové varianty, ale ty zde v nabídce nejsou.

Celé to funguje tak, že se zaregistrujete. Ve verzi zdarma máte cca 45minut denně na koukání a omezený počet slov ve slovníků. Ale pokud se na episodu budete dívat jako na zdroj k učení, tak si myslím, že to bude stačit.

V nastavení si zapnete, jaké chcete titulky. Můžete i dvoje, třeba anglické a české současně, ale je to docela záhul na čtení. Pokud máte titulky jen v angličtině, tak ve chvíli, kdy kurzorem kliknete na neznámé slovo, tak se vám přeloží. Poté se můžete rozhodnout, jestli toto slovo chcete uložit do slovníku. Odtud si pak můžete vytisknout přehlednou tabulku se kterou můžete dál pracovat.

Překlad je potřeba brát trochu s rezervou. V tomto příkladě jsem koukala na seriál House, na pilotní díl. Zkoušela jsem dát do “slovníčku” jak jednotlivé výrazy, tak celé věty. [

Tagged , , , , ,