Uncategorized

8 NEJ VÁNOČNÍCH FILMŮ

Blíží se vánoce – čas klidu, pohody, zázraků…. nebo spíš zmatků a stresů….. Abysme včas napekly, uklidily, nakoupily, navařily, a nakonec hromadně navštívili všechny příbuzné atd. atd. až bude ten blázinec za vámi a vy si budete chtít v klidu sednout, třeba se svařákem nebo čajem k televizi pusťte si některý z následujích filmů.Já se k nim o vánocích moc ráda vracím.

Pořadí je zcela náhodné a výběr zcela subjektivní.

Ve skupině Anglicky u Lucky můžete hlasovat o tom, na který se budete dívat a případně přidat svůj vlastní tip jako novou možnost 🙂

Takže začneme…..

Love Actually

Dokonce jsem slyšela, že David (filmový Předseda vlády) je nejoblíbenější britský předseda vlády. Co vy na to? A víte, že vloni (2018) Bill Nighy dokonce přijel rozsvítit jeden z vánočních stromků v Praze?

Christmas Carol

Příběh o lakomém strýčkovi, kterého během vánoc navštíví tři duchové.Autor Charles Dickens psal o velmi těžkém. Možná znáte příběh Olivera Twista, ale o tom zase někdy jindy.

Home Alone

Vánoční klasika, kterou ocení nejvíc asi děti. Bláznivý Kevin, kterého zapomenou rodiče doma. My dospělí si zase můžeme užít vánoční New York.

Holidays

Napadlo vás si někdy s někým vyměnit dům? Třeba jen na krátkou chvíli? Dvě hlavní představitelky v podání Cameron Diaz a Kate Winslet si své domovy na vánoce prohodí. A romantika na sebe nenechá dlouho čekat. Za celou dobu, co jsem žila ve Velké Británii, jsem tam neviděla tolik sněhu jako je v tomto filmu.

Bridget Jones

S Bridget se seznamujeme v období vánoc. Lépe řečeno, když píše svá novoročními předsevzetími. A co vy? Dáváte si předsevzetí?

Čtvery vánoce

Jak to vypadá, když máte velkou rodinu, kterou musíte navštívit. Obzvláště poté, co se tomu úspěšně několik let vyhýbáte.

Střihoruký Edward

Johny Depp je jeden z mých oblíbených herců. Takže nesmí chybět ani o vánocích. A ty ledové sochy….

Last Christmas

Je letošní novinka. Ještě jsem neviděla. Na své si přijdou hlavně fanoušci Daenerys Targaryen. Viděli jste? Stojí to za to?

Samozřejmě ve mě teď křičí moje lektorské já – dívejte se v angličtině! Obzvlášť pokud jde o film, který jste již viděli. Nevadí, že nebudete rozumět všemu. Nasávejte (kromě svařáku) melodii angličtiny. Zaposlouchejte se, jestli uslyšíte jednotlivá slova. Všímejte si frází, které by se vám mohly hodit. A kdyby to na vás přeci jen bylo moc, zapněte si anglické titulky a hlavně si to užijte.

Tagged , , , ,