online

Jak souvisí žehlící prkno a online lekce angličtiny?

Jestli mě sledujete na Instagramu nebo Facebooku, tak jste možná zahlédly tuto fotku. I tak mám pocit, že je potřeba ji trochu vysvětlit. Pořád učím angličtinu, profi paní na žehlení se ze mne nestala 😀 Toho jsem si užila dost během začátků v Anglii, ale to je opravdu hodně dávno.

Bez kontextu to moc smysl nedává.

Ale i já, jako všichni okolo, jsem se musela velice rychle přizpůsobit karanténě v souvislosti s Covid-19.

Měla jsem v plánu pomalý a částečný přesun do online učení. Ale člověk míní, život mění. A tak se ze mě během jediného víkendu stal digitální lektor na 100%.

Troufám si říct, že to běží jako po másle. Jen ten monitor se mi pořád tak nějak divně klepal. Když jsem psala, používala myš nebo omylem kopla do nohy stolu. To se ve fyzické učebně stát nemůže. Tam když během lekcí dělám svým studentům zápisy, nehrozí, že se bude obraz klepat.

Je fajn, když si studenti dělají poznámky sami, ale věřím, že oceňují to, že mají všechno pohromadě na jednom místě i ode mne.

Dopracovala jsem se k tomu, že ve svém online studiu, které se teď stalo i nahrávacím studiem, potřebuji nějaký druhý stůl, který bude nad jídelním stolem, aby se navzájem nedotýkaly…. Upřímně, druhý stůl nemám a i kdybych měla, tak už se mi nikam stejně nevejde.

Ale jako provizorní řešení mi posloužilo žehlící prkno, které částečně trčí nad stolem a já si teď můžu zuřivě ťukat do klávesnice.

Pokud by vás zajímala výuka online klikněte sem a o jazykovém koučování najdete více informací tady.

Tagged , ,