recenze

Navždy plynule – Jak se rychle naučit cizí jazyk a nikdy ho nezapomenout – recenze

Navždy plynule - Jak se rychle naučit cizí jazyk a nikdy ho nezapomenout

Na překlad jsem si docela počkala. Překládala se asi dva roky. A co jim teda trvalo tak dlouho?

Oceňuji, že si s překladem dali tolik práce a převedli různá přirovnání a porovnání na češtinu. To je asi to, čeho se nejvíc bojím, když čtu nějakou návodnou knížku v angličtině, anglicky hovořícího prostředí, kde jsou sice skvělé rady, ale na české prostředí se potom moc aplikovat nedají. Prostě to nesedí.

Tady to sedí.

Knížku najdete v klasické tištěné podobě Navždy plynule – Jak se rychle naučit cizí jazyk a nikdy ho nezapomenout.

Také jí najdete jako ebook (v češtině).

A odvážnější s vás se mohou vrhnout na originál pod názvem Fluent Forever.

K dnešnímu dni mám přečteno asi 25% a vím, že knížku 100% dočtu a koupím si ji v papírové podobě, protože si ráda dělám poznámky přímo do knih a to u ebooku jaksi nejde. Ne, bežně do knih nečmárám a i co se týče poznámek, tak se k nim chovám velice slušně.

Co se v knize dozvíte?

Pokud čekáte nějakou zázračnou metodu, tak vás budu muset zklamat. Ta totiž neexistuje. Budete si muset sednou a do té hlavy si to prostě dostat. Ale existuje spousta metod, které jsou odzkoušené studenty jazyků a polygloty a s těmi to jde o něco rychleji.

To co chceme je dostat cizí jazyk do dlouhodobé paměti. K tomu můžeme použít rozličné metody. Tak aby nám to vyhovovalo. Ne každého bude bavit každá metoda. Budete muset trochu experimentovat a najít si tu svojí. Respektive svoje. Jazyk se skládá z několika částí a proto budete potřebovat různé metody – na čtení, poslech, porozumění, atd.

Kniha se dobře čte. Nenajdete v ní žádné složitosti a super-odborně znějící názvy.

Tagged , , ,